Ukazał się "Kanon Krajoznawczy Województwa Podkarpackiego".

Chętnych, którzy chcieliby nabyć tę wyjątkową publikację, prosimy o kontakt z PTTK o. Rzeszów (ul. Matejki 2).

 

Wydawnictwo EDYTORIAL swoją działalność rozpoczęło stosunkowo niedawno, bo 18 października 2012 r. Powstało w związku z zamiłowaniem do słowa pisanego.

Nasza działalność związana jest z przygotowaniem publikacji do druku (korekta językowa, opracowanie redakcyjne, opracowanie graficzne, skanowanie i obróbka zdjęć, ilustracji i innych elementów graficznych). W zakresie druku współpracujemy z najlepszymi drukarniami. Główny profil wydawniczy obejmuje literaturę regionalną, która swoim zasięgiem oraz tematyką nawiązuje do Podkarpacia. Zajmujemy się także publikacją albumów i innych druków (np. broszury, zaproszenia, katalogi, informatory, plakaty).

Ponadto wspieramy organizację spotkań autorskich łączonych z promocją książek, poprzez współpracę z bibliotekami czy też innymi ośrodkami kultury.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych w zakresie przygotowania oraz druku książek i innych publikacji przez Państwa wydawanych.

Spotkanie promocyjne w Muzeum w Przeworsku

 
Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania w Muzeum w Przeworsku.
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

1 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w Sali Balowej Muzeum w Przeworsku odbyło się spotkanie promocyjne w związku z ukazaniem się na rynku wydawniczym publikacji "Historia Ordynacji Przeworskiej Książąt Lubomirskich" (katalog wystawy) autorstwa Małgorzaty Wołoszyn - kustosz Muzeum w Przeworsku.

Więcej…

Promocja książki "Jarosławski hufiec harcerzy. Zarys historii w latach 1911–1949"

 
Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania.
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

25 października 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Podziemnym Przejściu Turystycznym w Jarosławiu (Rynek 5) odbyło się spotkanie promocyjne, podczas którego mieliśmy okazję zaprezentować książkę Edwarda Płocicy pt. "Jarosławski hufiec harcerzy. Zarys historii w latach 1911-1949". Spotkanie prowadził znany regionalista, historyk Jan Kuca. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy Jarosławia, przyjezdni goście, przewodnicy, przyjaciele i znajomi autora, a także harcerze, którzy na tę okazję przygotowali specjalny program słowno-muzyczny.

Więcej…

Spotkanie z Łukaszem Bajdą w Miejskiej Bibliotce Publicznej w Przeworsku

Spotkanie autorskie z Łukaszem Bajdą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku, 18 października 2017 r. (fotorelacja)  

 
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku pod hasłem "Odkrywanie Przeworska i jego okolic" odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Bajdą, autorem przewodników "Przeworsk" i "Po powiecie przeworskim".
Podczas spotkania autor opowiadał o Przeworsku oraz okolicach, zachęcając tym samym do wycieczek w tym zakątku Podkarpacia. Sporo miejsca poświęcił na omawianie zabytków, nie zabarakło ciekawostek oraz rzetelnie przedstawionej historii niektórych miejscowości powiatu przeworskiego.  

Więcej…