Ukazał się "Kanon Krajoznawczy Województwa Podkarpackiego".

Chętnych, którzy chcieliby nabyć tę wyjątkową publikację, prosimy o kontakt z PTTK o. Rzeszów (ul. Matejki 2).

 

Wydawnictwo EDYTORIAL swoją działalność rozpoczęło stosunkowo niedawno, bo 18 października 2012 r. Powstało w związku z zamiłowaniem do słowa pisanego.

Nasza działalność związana jest z przygotowaniem publikacji do druku (korekta językowa, opracowanie redakcyjne, opracowanie graficzne, skanowanie i obróbka zdjęć, ilustracji i innych elementów graficznych). W zakresie druku współpracujemy z najlepszymi drukarniami. Główny profil wydawniczy obejmuje literaturę regionalną, która swoim zasięgiem oraz tematyką nawiązuje do Podkarpacia. Zajmujemy się także publikacją albumów i innych druków (np. broszury, zaproszenia, katalogi, informatory, plakaty).

Ponadto wspieramy organizację spotkań autorskich łączonych z promocją książek, poprzez współpracę z bibliotekami czy też innymi ośrodkami kultury.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych w zakresie przygotowania oraz druku książek i innych publikacji przez Państwa wydawanych.

Spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki Jerzego Czechowicza

 
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

14 czerwca 2018 r. o godzinie 17.00 w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Czechowiczem. Okazją do niego była promocja najnowszej publikacji autora pt. „Towarzystwo Gimnastyczne 'Sokół' w Jarosławiu. Legioniści w walce o niepodległości”. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy Jarosławia, przyjezdni goście, przewodnicy, przyjaciele i znajomi autora.

Więcej…

Spotkanie promocyjne w Muzeum w Przeworsku

 
Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania w Muzeum w Przeworsku.
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

1 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w Sali Balowej Muzeum w Przeworsku odbyło się spotkanie promocyjne w związku z ukazaniem się na rynku wydawniczym publikacji "Historia Ordynacji Przeworskiej Książąt Lubomirskich" (katalog wystawy) autorstwa Małgorzaty Wołoszyn - kustosz Muzeum w Przeworsku.

Więcej…

Promocja książki "Jarosławski hufiec harcerzy. Zarys historii w latach 1911–1949"

 
Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania.
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

25 października 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Podziemnym Przejściu Turystycznym w Jarosławiu (Rynek 5) odbyło się spotkanie promocyjne, podczas którego mieliśmy okazję zaprezentować książkę Edwarda Płocicy pt. "Jarosławski hufiec harcerzy. Zarys historii w latach 1911-1949". Spotkanie prowadził znany regionalista, historyk Jan Kuca. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy Jarosławia, przyjezdni goście, przewodnicy, przyjaciele i znajomi autora, a także harcerze, którzy na tę okazję przygotowali specjalny program słowno-muzyczny.

Więcej…