Spotkanie rozpoczęło się od gościnnego występu uczennicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu - Pauliny Makarowskiej (występ wokalny i gra na flecie) oraz Marcina Kasprzyka, który akompaniował na fortepianie. Następnie głos zabrał Jerzy Czechowicz, który w skrócie opowiedział zebranym gościom o etapach powstawiania książki, zbieraniu materiałów. Pokrótce przedstawił również tematykę najnowszej swojej publikacji. Następnym punktem była dyskusja. Goście, którzy przybyli na spotkanie, mieli możliwość zadawania pytań, na które Pan Jerzy chętnie udzielał odpowiedzi. Po zakończeniu części właściwej spotkania była możliwość uzyskania pamiątkowego wpisu do przewodnika oraz indywidualnej rozmowy z autorem.

Relacja na naszym facebooku: https://web.facebook.com/wydawnictwo.edytorial/photos/pcb.1048970111918512/1048968508585339/?type=3&theater

 

Wydawnictwo EDYTORIAL swoją działalność rozpoczęło stosunkowo niedawno, bo 18 października 2012 r. Powstało w związku z zamiłowaniem do słowa pisanego.

Nasza działalność związana jest z przygotowaniem publikacji do druku (korekta językowa, opracowanie redakcyjne, opracowanie graficzne, skanowanie i obróbka zdjęć, ilustracji i innych elementów graficznych). W zakresie druku współpracujemy z najlepszymi drukarniami. Główny profil wydawniczy obejmuje literaturę regionalną, która swoim zasięgiem oraz tematyką nawiązuje do Podkarpacia. Zajmujemy się także publikacją albumów i innych druków (np. broszury, zaproszenia, katalogi, informatory, plakaty).

Ponadto wspieramy organizację spotkań autorskich łączonych z promocją książek, poprzez współpracę z bibliotekami czy też innymi ośrodkami kultury.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych w zakresie przygotowania oraz druku książek i innych publikacji przez Państwa wydawanych.

Spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki Jerzego Czechowicza

 
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

14 czerwca 2018 r. o godzinie 17.00 w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Czechowiczem. Okazją do niego była promocja najnowszej publikacji autora pt. „Towarzystwo Gimnastyczne 'Sokół' w Jarosławiu. Legioniści w walce o niepodległości”. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy Jarosławia, przyjezdni goście, przewodnicy, przyjaciele i znajomi autora.

Więcej…

Spotkanie promocyjne w Muzeum w Przeworsku

 
Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania w Muzeum w Przeworsku.
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

1 grudnia 2017 r. (piątek) o godz. 17.00 w Sali Balowej Muzeum w Przeworsku odbyło się spotkanie promocyjne w związku z ukazaniem się na rynku wydawniczym publikacji "Historia Ordynacji Przeworskiej Książąt Lubomirskich" (katalog wystawy) autorstwa Małgorzaty Wołoszyn - kustosz Muzeum w Przeworsku.

Więcej…

Promocja książki "Jarosławski hufiec harcerzy. Zarys historii w latach 1911–1949"

 
Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania.
Fot. arch. Wydawnictwo Edytorial

25 października 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Podziemnym Przejściu Turystycznym w Jarosławiu (Rynek 5) odbyło się spotkanie promocyjne, podczas którego mieliśmy okazję zaprezentować książkę Edwarda Płocicy pt. "Jarosławski hufiec harcerzy. Zarys historii w latach 1911-1949". Spotkanie prowadził znany regionalista, historyk Jan Kuca. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy Jarosławia, przyjezdni goście, przewodnicy, przyjaciele i znajomi autora, a także harcerze, którzy na tę okazję przygotowali specjalny program słowno-muzyczny.

Więcej…