Kresowy rock and roll. Big beat, czyli polski rock w Lubaczowie i okolicach autorstwa pana  Mariana Góreckiego to publikacja, która – można by rzec – jest ciekawą propozycją wędrówki muzycznymi ścieżkami Lubaczowa i jego okolic.

Autorpodjął się trudu zgromadzenia, ułożenia i opisania wycinka dziejów polskiego rock and rolla, prezentując historię każdego z nich, podając członków zespołów, ich osiągnięcia na scenie muzycznej. Wszystko to dodatkowo dokumentują cenne zdjęcia, tym cenniejsze, że archiwalne, które nie tylko podnoszą wartość książki, ale przede wszystkim przybliżają klimat tamtych czasów.

Dla jednych będzie to muzyczny powrót do przeszłości, bo wraz z przewracaniem kolejnych kartek publikacji zabrzmią utwory poszczególnych zespołów, zaś artyści, uwiecznieni na zdjęciach, zaśpiewają znane utwory. Dla innych, tych młodszych, będzie to z kolei możliwość poznania dziejów polskiego rock and rolla na ziemi lubaczowskiej. Dość wspomnieć tu chociażby takie zespoły, jak: „Anons”, „Dwa Plus Dwa”, „Luna” czy „Margerytki”.

W końcowej części znajduje się galeria złożona z zachowanych zdjęć poszczególnych zespołów.

Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami muzycznymi utworów zespołów „Gałgany” i „Dziewiątka”.

 

Format B5, Ilość stron 96, Oprawa twarda

Publikacja powstała na zlecenie Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej.