"Ulanickie wesele" praca zbiorowa młodzieży z Ulanicy pod kierunkiem Anny Marszałek-Rochowicz.
   Więzią łączącą pokolenia jest tradycja, która łączy w jedną całość przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dzięki niej możemy czerpać z dorobku naszych przodków, a także niejako duchowo łączyć się z następnymi pokoleniami. W Ulanicy dzięki pasji i ogromnemu zaangażowaniu wielu osób powstała publikacja „Ulanickie Wesele”. Jest ona zwieńczeniem projektu ph. „Dziadku, powiedz, jak to było z…”.
   Jest to książka, która przenosi Czytelnika w barwny oraz jakże bogaty świat dawnych obrzędów weselnych, od zmówin do poprawin. Zachwyca plastycznością opisów, dbałością o najmniejsze szczegóły. Zamieszczone w publikacji zdjęcia, pochodzące ze zbiorów prywatnych osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie, pozwalają przenieść się w nieco odleglejsze czasy, by móc również zobaczyć dawną modę weselną. Dla starszych jest to powrót do przeszłości, dla młodszych z kolei jest to szansa na poznanie własnego dziedzictwa kulturowego, wartości, które były pieczołowicie pielęgnowane w ich „małej Ojczyźnie – Ulanicy”.
   W drugiej części zamieszczone są teksty ulanickich pieśni i przyśpiewek weselnych, jakie towarzyszyły poszczególnym obrzędom.

 

Format A5, Ilość stron 64, Oprawa miękka

Publikacja powstała na zlecenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ulanicy.