Z okazji „kamiennych godów” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku ukazał się album przedstawiający historię Jubilatki na tle ważnych wydarzeń historycznych tak w dziejach samego miasta, jak i Ziemi Przeworskiej.
  Na kolejnych stronach tego wydawnictwa opisano działalność Biblioteki w latach minionych oraz współczesnych, pokazując, że ta instytucja zawsze tkwiła w centrum wydarzeń kulturalnych, organizując wiele ciekawych form pracy, np. spotkania autorskie, liczne wystawy, konkursy. Biblioteka współpracuje również z innymi instytucjami. Niezależnie od wieku każdy znajdzie tu coś dla siebie. Swoje spotkania ma DKK, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a 17 lutego 2017 r. powołany został „Teatr u Julka”.
   Ale Biblioteka to także ludzie, pracownicy, bez których wydatnej pracy w służbie książki placówka ta nie wyróżniałaby się tak bardzo w mieście.
   Na ponad 130 zdjęciach niemalże w „fotograficznym skrócie” przedstawione zostały wydarzenia, inicjatywy, w których Biblioteka uczestniczy lub których jest współorganizatorem.

Ale Biblioteka to także ludzie, pracownicy, bez których wydatnej pracy w służbie książki placówka ta nie wyróżniałaby się tak bardzo w mieścieFormat 21 x 24 cm, Ilość stron 64, Oprawa twarda

Publikacja powstała na zlecenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku.