Jubileusz 70-lecia istnienia Klubu Sportowego „Włókniarz” Rakszawa stał się okazją do podsumowania jego działalności, przypomnienia ważnych wydarzeń, meczów, sportowych emocji, a także opisania ludzi, którzy ten Klub tworzyli i prowadzili na przestrzeni opisywanych lat.
    Autor, Pan Bartosz Bolesławski, bramkarz „Włókniarza” w latach 1999–2010, przygotowując książkę, korzystał z dostępnych źródeł pisanych (publikacje, artykuły w gazetach), ale także „kopalnią wiedzy” były rozmowy, wywiady z uczestnikami wydarzeń sportowych.
   Książka podzielona jest na trzy rozdziały (I. Od założenia Klubu do jubileuszu 60-lecia, II. Siódma dekada, III.  Historie osobiste), w których autor przedstawił historię Klubu, zwycięstwa i porażki na murawie, kolejnych prezesów, działaczy, no i także nie mogło zabraknąć najwierniejszych, czyli Kibiców, którzy podczas każdego meczu tworzą wyjątkowy nastrój, wspierając przy tym „swoich” w rywalizacji. Najobszerniejszy jest rozdział II, który rok po roku przedstawia sezon sportowy Klubu, zakończony tabelkami, które z mozołem i skrupulatnością odzwierciedlają każdy mecz.
   W publikacji autor wykorzystał wiele materiałów fotograficznych, pochodzących ze źródeł prywatnych, a także kronik KS „Włókniarz”. Na końcu książki znajduje się kolorowa wkładka, na której umieszczone są zdjęcia drużynowe i indywidualne.  

 

Format B5, Ilość stron 174 + 12 kolorowa wkładka, Oprawa miękka

Publikacja powstała na zlecenie Klubu Sportowego „Włókniarz” Rakszawa.