Arkadiusz Komski (ur. w 1969 roku w Brzozowie) jest fotografem, autorem i współautorem albumów: „Świątynia ciszy” (Nowy Sącz 2009), „Drewniane kościoły Podkarpacia” (Nowy Sącz 2003), „Dolina Osławy” (Nowy Sącz 2004), „Cerkwie Bieszczadzkie” (Nowy Sącz 2001), „Cerkwie Nadsania. Sanok – Przemyśl” (Nowy Sącz 2002), „Ukraina. Od Lwowa po Krym” (Kraków 2006) oraz ilustracji w książkach poświęconych regionowi: „Cerkwie Szlaku Ikon”, „Cerkwie bieszczadzkich Bojków”, seria wspomnień o Łemkowszczyźnie Jana Gajura, przewodnik „Sanok”, licznych przewodnikach po Bieszczadach i wielu innych publikacjach.
Jest też regionalistą, swoje zainteresowania skupiającym szczególnie na kulturze żydowskiej. Współorganizował przy udziale z Dartmouth College (USA) prace inwentaryzacyjno-porządkowe na cmentarzach żydowskich w Sanoku, Ustrzykach Dolnych, Korczynie i Lutowiskach. Opracował materiały edukacyjne „Zwangarbeitslager Zasław” o obozie pracy przymusowej w Zasławiu. Wspólnie z Weroniką Litwin z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce napisał broszurę „Sanok. Szlak Chasydzki”. Przyczynił się do wydania wspomnień Abrahama Wernera, sanoczanina ocalonego z zagłady. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji poświęconych kulturze i dziejom regionu. Najnowsza książka „Możliwe, że to imię demona… i inne sanockie historie” ukazała się w 2017 r.
W 2007 roku otrzymał z rąk ministra gospodarki odznakę honorową „Za Zasługi dla turystyki” oraz nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „Za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji”.