Regulamin

Home / Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO WYDAWNICTWA EDYTORIAL

 

§ 1 Postanowienia ogólne

 1. Sklep internetowy [zwany dalej „Sklep”] prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem Internetu, na podstawie Regulaminu [zwany dalej „Regulamin”].

Właścicielem Sklepu jest Wydawnictwo EDYTORIAL Małgorzata Kuźniar, Bartosz Kuźniar spółka cywilna z siedzibą w Rzeszowie.

Adres: ul. Św. Kingi 20/70, 35-614 Rzeszów

NIP 5170374127

 1. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.
 2. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta.
 3. Ceny podane w Sklepie są cenami brutto.

 

§ 2 Zamówienia

 1. Realizacji zamówień książek można dokonać, wybierając jedną z opisanych poniżej opcji:
 2. a) wypełnienie formularza zamówieniowego dostępnego na stronie internetowej Sklepu,
 3. b) pocztą elektroniczną, wysyłając wiadomość na adres e-mail: redakcja.edytorial@gmail.com,
 4. c) telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel. kom. 730 999 731 lub 730 999 732, w godzinach od 9 do 16.
 5. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta danych pozwalających na weryfikację Klienta i odbiorcy towaru. Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia e-mailem lub telefonicznie.
 6. Dla stron wiążące są informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, opis towaru, termin i sposób dostawy do Klienta.
 7. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient, składając zamówienie, składa ofertę zakupu określonego towaru.

 

§ 3 Płatności

 1. Klient ma do wyboru następujące formy płatności:
 2. a) paczka za pobraniem – wówczas zapłata następuje gotówką przy odbiorze towaru,
 3. b) przelewem – wówczas Sklep rezerwuje towar w magazynie i wysyła go na adres wskazany przez Klienta po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym wskazanym w tym celu w zakładce Kontakt,
 4. c) w inny sposób, jeżeli jest on określony na stronie internetowej Sklepu.

Sposób płatności, rodzaj dokumentu (faktura dla instytucji lub osoby indywidualnej), adres i forma przesyłki ustalone w momencie składania zamówienia nie mogą być zmieniane w trakcie jego realizacji.

 1. Ceny przesyłek są zgodne z taryfą Poczty Polskiej.
 2. Warunkiem wydania towaru jest zapłata za towar i przesyłkę.

 

§ 4 Wysyłka towaru

Zamówiony towar w Sklepie wysyłany jest za pośrednictwem np. Poczty Polskiej, istnieje też możliwość odbioru zamówionego towaru w siedzibie firmy.

 

§ 5 Reklamacje

 1. Podstawą przyjęcia reklamacji jest przedstawienie przez Klienta dowodu zakupu towaru (paragon lub faktura VAT).
 2. W przypadku niezgodności towaru z umową Klient powinien odesłać do Sklepu reklamowany towar wraz z opisem niezgodności.
 3. Sklep ustosunkowuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zwrotu towaru wraz z opisem niezgodności.
 4. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty wysyłki ponosi Sklep.
 5. Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.

 

§ 6 Ochrona prywatności

 1. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych wyłącznie w celu realizacji zamówienia.
 2. Klient ma prawo wglądu do swoich danych i ich poprawiania, a także do żądania całkowitego usunięcia.

 

§ 7 Własność intelektualna

Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek materiałów publikowanych na stronie internetowej Sklepu (w tym zdjęć i opisów towarów) bez pisemnej zgody Sklepu.

 

§ 8 Wejście w życie i zmiany Regulaminu

 1. Regulamin wchodzi w życie z dniem jego publikacji na stronie internetowej Sklepu.
 2. Sklep zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej Sklepu. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu ma zastosowanie wersja Regulaminu obowiązująca w momencie złożenia przez Klienta Zamówienia.